İade ve Garanti Şartları

1. Rawtech Güvenlik.Com'dan satın alınan her ürün, üretici/distribütör firmanın garantisi altındadır.
 

Satın alınan ürünler, iade koşullarına uygun olduğu takdirde, teslim tarihinden itibaren yedi (7) gün içerisinde iade edilebilir.
 
İade işleminden önce iletişim bilgileri kısmında belirtilen telefonlar aranarak durum bildirilmelidir.


Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş ve kullanılmış (orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş verilmelidir.

İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti Rawtech Güvenlik.Com tarafından karşılanacaktır.Bu durumda da Yurtiçi Kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.


İadelere ait ücret geri ödemesi, ürün tarafımıza ulaşıp iade için uygunluk kontrolünden geçtikten sonra işleme konulmaktadır. Ücret iadesi başlığı altında ödemelerle ilgili bilgiyi bulabilirsiniz.


B. Ücret İadesi

1. Havale/EFT ile yapılan alışverişlerin iade ödemesi, ödemenin işleme konulduğu gün hesaplara geçmektedir.


 
Kredi kartı ile yapılan alışverişlerin iade ödemesi, alışveriş yapılan karta yapılmaktadır, başka bir karta veya nakit olarak iade yapılmamaktadır.


 
Kredi kartlarına yapılan iadeler, Rawtech Güvenlik.Com'un talimatından sonra kredi kartı hesabınıza geçmektedir.

İadenin yapıldığının Rawtech Güvenlik.Com tarafından bildirilmesinden itibaren yaşanacak gecikmelerden ilgili banka sorumludur.


C. Arızalı Ürün İşlemleri

1. Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte, size en yakın yetkili servisine götürdüğünüzde, size yardımcı olacaklardır.

 Teslim tarihinden itibaren otuz (30) gün içerisinde onarım için gönderilen ürünlerin gönderi ücretleri Rawtech Güvenlik.Com tarafından karşılanır.

 
Arızalı ürünler için yasal onarım süresi en fazla otuz (20) iş günüdür.